Rainer Mere

Rainer Mere

Psühholoog  – nõustaja ; vaimse heaolu treener
Kontakt: +372 56966245 rainer@rainermere.ee

 

Iga inimese lugu on unikaalne, mistõttu on individuaalne ning paindlik lähenemine nõustamises ülioluline. Psühholoogina väärtustan koostööl põhinevat lähenemisviisi, mis peegeldab iga inimese unikaalseid eesmärke ja väärtusi. Nõustamises kasutan erinevaid tõenduspõhiseid lähenemisviise ja parimaid praktikaid, mis on aegade jooksul ennast õigustanud.

Igapäevatöös kasutan peamiselt KKT (kognitiiv-käitumuslik teraapiast), MI (motiveeriv intervjuu) ja coachingu tehnikaid. Aastate jooksul olen töötanud noortega (sh koolipsühholoogina kui ka psühholoogia õpetajana) ja täiskasvanutega, nii avalikus kui erasektoris. Viimased paar aastat olen nõustanud ettevõtteid vaimse tervise ja töökoha heaolu teemadel, töötades välja tervise edendamiseks vajalikke raamistikke ning pakkudes individuaalseid nõustamisseansse ja koolitusi, toetamaks töötajate vaimset ja füüsilist tervist ning airdates seeläbi edendada tervisekäitumist töökohtades. Hariduselt psühholoog (MA), lisaks läbinud erinevaid täiendkoolitusi ja kursusi. Omandanud töökoha heaolujuhi programmi sertifikaadi National Wellness Institute`is

Kui proovida vastata küsimusele, millal oleks õige aeg väisata psühholoogi, siis põhimõtteliselt võib seda teha vastavalt vajadusele ning enesetundele. Kindlasti ei tasu oodata kuniks enam üldse ei jaksa. Tervisega (nii vaimse kui füüsilise) on üldiselt ju nii, et mida varem murele jaole saadakse, seda hõlpsam ning kiirem on ka taastumine. Vaimne tervis, nagu ka füüsiline tervis, on meil igaühel. Meie vaimne tervis võib muutuda heast mitte nii heaks, vahel sootuks isegi halvaks. Nii nagu kehv füüsiline tervis võib põhjustada füüsilisi haigusi, võib halb vaimne tervis põhjustada vaimseid tervisehädasid. Rusikareegel oleks järgmine – kui mistahes mure mõjutab negatiivselt igapäevast toimetulekut ning hakkamasaamist, tasuks mõelda psühholoogi külastamise peale.

Visiiditasud:
Esmasvisiit, 80 min / 85 €
Korduv kohtumine 60 min / 70 €
Keeled: eesti, inglise