Köha ravi taimedega

Köha ravi taimedega

KÖHA RAVI TAIMEDEGA – märkmed Kristel Vilbaste tekstist https://www.looduskalender.ee/n/node/768

Kui kurk külmast valus ja aevastuste rida käimas.Kõige olulisem on rahulik kulgemine – aeg parandab köha kõige paremini. Mõnus puhkus, naljakad filmid, mille ajal saab pisarateni naerda, positiivsed emotsioonid, need aitavad ennast ise terveks ravida.
Saialilletee koos Carmolise tilkadega. Viinasokid.Vana hea hanerasv taldade alla ja jalad tulepaistele. Rinna kokkumäärimine. Võietest kõlbab mesi, tärpentiinikreem või siis vene kreem “Radikulitnõi”. Ka võrdsetes kogustes mett, õli ja viina. Igasuguste võidmiste juures on oluline end pärast soojalt sisse mässida. Kasutada villast salli või sokke, nii villast, et see “hammustab”.

Moes on ka kupud ja pipraplaastrid, mis panevad kiiresti probleemses kohas vere tööle.

TEED. Parimaks on hinnatud põdrasambla ehk islandi käokõrva teed. Rahva seas on hinnatud ka paiselehetee ja üheksavägise tee. Abi saadakse raudrohu 7 päevasest kuurist (tromboosiohuga ettevaatust), salveist ja alteest. Isegi sookailust. Või segada teesegu kassinaerist, üheksavägisest, saialillest ja naistenõgesest – see tee annab ka tervistava värvielamuse.

Teede juurde käib enamasti ka mesi. Ja põdrasambaliku tallusetükke võib teevee seest ka närida.

Astelpajumarju või jõhvikaid pruukida. Sibula ja mee segu aitab ka kindlasti. Oluline on küüslaugu ja sibula söömine. Veidi ootamatu, aga päris vana soovitus on kanasupi, milles loorberilehed, söömine. Või lusikaga sulavõi neelamine, aitab väga haukuva köha vastu. Nõndasamuti nagu kuum piim meega. Võib lisada ka lusikaotsa täis soodat.

Soodaaur kui ka kartulikeeduvee aur, soolatolmu sissehingamine inhalaatori abil.

Soovitatakse ka suures koguses D- ja C-vitamiini, mis tõstab organismi immuunsust.

Inimesed on erinevad, nii ka neile mõjuvad ravimid. Kõige parem ravi on siiski puhkus ja aeg. Ärge külmetage jalgu ja käsi. Kui köha ei lakka, siis peale nädalat eelpooltoodud arsenaliga ravimist minge ikka oma perearsti juurde.