Liivi Lents

Liivi Lents

Liivi Lents
Tervise qigong ja Hiina traditsiooniline meditsiin (HTM)

Qigong treeningud toimuvad teisipäeviti kell 18-19.30 Tervisekliinikus Õie 37. Selga mugavad riided! Qigongiga võivad tegeleda igas vanuses inimesed. Sobib ka eakatele.

Kuutasu 60.-
Esimene treening tasuta!

Kontakt: Liivi Lents, tel 57873929.

HTM järgi võivad tugevad emotsioonid ja liigne mõtlemine häirida ja takistada organismis organite normaalset talitlust ning lõpuks põhjustada haigusi.

Näiteks:

  • viha võib kahjustada maksa ja sapipõit;
  • ülevoolav rõõm häirib südant ja peensoolt:
  • liigne mõtlemine võib kahjustada magu ja põrna;
  • kurbus mõjutab kopsu ja jämesoolt ning
  • hirm võib rikkuda neere ja kusepõit.

Üks qigongiga regulaarse tegelemise tulemus on muudetud teadvuse seisund e. qigongi seisund. See on seisund, mis kasvõi korraks lülitab välja teie emotsioonid ja mõtlemise ning laseb keha organitel segamatult tegutseda.

Sisuliselt on see suur puhkus – kui soovite, siis ka ravi – tervele organismile.

Praktika on näidanud, et qigongiga tegelejatel kasvab füüsiline jõud, suureneb vastupanu stressile ja tuleb tagasi elurõõm – paraneb elu kvaliteet.

Selleks, et saavutada qigongi seisund, tuleb tegeleda qigongiga pidevalt. Tulemused ilmnevad harilikult umbes kolme kuu jooksul.

Igapäevane ajakulu harjutustele on individuaalne, algul kasvõi mõni minut! Põhimõte on see, et ennast liigselt väsitada ei tohi!

Olen tegelenud qigongiga umbes 15 aastat. Hiina tervise qigongi olen õppinud korduvalt hiina erinevate meistrite juures. Tervise qigongid on kooskõlas ka lääne meditsiiniga ja paljudes Euroopa maades tunnustatud kui tõhus tervise säilitamise ja parandamise meetod. Gigong kuulub paljudes maades riigi poolt rahastatud tervise edendamise meetodite hulka.

Hiina traditsioonilisi qigonge, mis on aastatuhandete vanused (2000 aasta ja vanemad), õppisin jaapanlase (kelle elutöö oli Hiina gigongide kogumine ja säilitamine) Tsumura juures.

Olen tuttav hiina meditsiini põhitõdedega ning õppinud olen ka mõndasid hiina ja jaapani klassikalisi massazi vorme, sh shindo ja tsiatsu. Olen lõpetanud Tartu Ülikoolis bioloogia eriala ja Usuteaduste Innstituudis hingehoidja eriala.