Vali teenuse ja hinna järgi

Algi Samm
Kundalini jooga
Paari- ja pereteraapia

Registreerimine joogatundi ja vastuvõtule:
Telefon +372 50 19 402
E-post algi.samm@mail.ee

Kundalini jooga rühmatunnid teisipäeviti kell 17:15 kuni 18:45

Joogatunni hind:

 • Rühmatund 10 EUR
 • Individuaalne joogatund 40 EUR
 • Kui elu esitab hetkel väljakutseid, siis on hinna osas võimalik eraldi kokkulepe

Vastuvõtu hind:

 • Paari- ja pereteraapia seanss 50 EUR (50 min)

Algi on aastaid praktiseerinud ja täiendanud end joogaõpetajana, ta viljeleb Karam Kriya koolkonda ning on Rahvusvahelise Kundalini Jooga Õpetajate Assotsiatsiooni (IKYTA) liige. Jooga pärineb inimkogemusest, sisaldades tehnikaid tervisliku, õnneliku ja vaimselt teadliku elu elamiseks. “Just nii, nagu jõed suubuvad ookeani, tõstab jooga kundalinit. Mis on kundalini? See on inimolendi loominguline potentsiaal.” (Yogi Bhajan, 2003).

Algi töötab veel pereterapeudi ja psühholoogilise nõustajana ning paralleelselt on süvenenud traditsiooniliste tarkuste tundmaõppimisse.

Paari- ja pereteraapia annab võimaluse turvalises teraapiakeskkonnas keskenduda ja leida lahendusi abivajajale tähtsates lähisuhetes tekkinud probleemidele seoses paarisuhtega, lapsevanemaks olemisega, päritolu perekonna liikmetega jt oluliste inimestega. Algi on aastaid töötanud pereterapudina ja psühholoogilise nõustajana, ta on täiendanud end tunnetekeskse paariteraapia, teadliku raseduse ja sünnitoetuse valdkonnas, samuti erinevates loovteraapia meetodites ja ta on Eesti Pereteraapia Ühingu liige.

Algi on kaitsnud Tartu Ülikoolis doktoriväitekirja teemal “Laste vaimse tervise seosed peresuhetega” (filosoofiadoktori kraad).

Algi Samm Kundalini jooga ning paari- ja pereteraapia Algi Samm Algi Samm Kundalini jooga ning paari- ja pereteraapia

Anneli Remmelgas
Refleksoloogia, aroomimassaaž, rasedate massaaž, beebimassaaž

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon +372 5624 0846
E-post info@loodusteraapia.ee

Vastuvõtu hind:

 • Refleksoteraapia 25 EUR (45 min)
 • Aroomimassaaž 30 EUR (1 tund) või 40 EUR (1,5 tundi)
 • Selja-turjamassaaž  30 EUR (1 tund)
 • Rasedate massaaž 30 EUR (1 tund)
 • Beebimassaaž 30 EUR (esimene seanss, 45 min) või 15 EUR (iga järgnev seanss, 30 min)

Refleksoloogia on loodusravi liik, mis põhineb avastusel, et organism peegeldab informatsiooni organite seisundist kindlasse piirkonda keha pinnal. Mingi organi ala- või ületoime väljendub vastavas tsoonis kas valu või nahamuutusena. See näitaja võib olla kas pika haiguse, liigse koormuse, üleväsimuse, vigastuse, trauma, põletiku vms tagajärg. Vastava tsooni masseerimise kaudu stimuleeritakse inimese kompensatsioonimehhanisme, et organism suudaks ise oma füsioloogilise tasakaalu taastada.

Näidustus:

 • Selja-, õla-, liigeste-, närvi- ja lihasteprobleemid
 • Ainevahetuse, hormonaal- ja seedesüsteemiprobleemid, põletikud, stress, vereringehäired jne
 • Taastusravi

Aroomimassaaž põhineb taimede lenduvate osade ehk eeterlike õlide kasutamisel inimese terviklikkuse taastamiseks. Aroomteraapia püüab luua tasakaalu inimese keha, meele ja psüühika vahel. Eesmärgiks on käivitada inimese enda sisemine ravijõud. Aroomteraapias kasutatavad eeterlikud õlid imenduvad organismi läbi naha ja hingamisteede. Vastavalt keemilisele koostisele on erinevatest taimedest ja taimeosadest saadud õlidel inimkehale oma eriline mõju.

Näidustus:

 • Stress, depressioon, läbipõlemine
 • Vereringe-, lihas-, liigese- ja närviprobleemid
 • Hormonaalsüsteemi häired (üleminekuaastate vaevused, premenstruatsiooni probleemid jne.), unehäired
 • Taastusravi

Aroomteraapilisel massaazil põhinev lõõgastav massaaž (ei kasutata eeterlikke õlisid) on terve, last ootava ema jaoks kasulik, meeldiv ja igati soovitatav.

Refleksoloogial põhinev imikumassaaž on kasulik nii emotsionaalselt kui ka füsioloogiliselt. Massaaž lõõgastab ja rahustab, on valutu ning tulemusrikas teraapiaviis.

Näidustus:

 • Imikute koolikuvalud (gaasivalud), spastilisus, magamishäired, rahutus

Täpsem info: www.loodusteraapia.ee

Anneli Remmelgas Refleksoloogia, aroomimassaaž, rasedate massaaž, beebimassaaž Anneli Remmelgas Anneli Remmelgas Refleksoloogia, aroomimassaaž, rasedate massaaž, beebimassaaž

Anni Kuusik
Kliiniline psühholoog
Konsultatsioon, psühhoteraapia ja kursused

Registreerimine vastuvõtule:
E-post anni.kuusik@gmail.com ja tel 56 60 78 71

Vastuvõtu hind:
Individuaalne kliinilise psühholoogi konsultatsioon või psühhoteraapia seanss 50 EUR (1 tund)


Anni Kuusik on kliiniline psühholoog ja alates 2009 nõustanud inimesi individuaalselt nii psüühikahäirete kui krooniliste haiguste või muude pingeliste olukordadega kaasneva psüühilise stressi korral. Anni on läbinud kognitiivse käitumisteraapia 2-aastase väljaõppe ja praktiseerib kognitiivset käitumisteraapiat supervisiooni all integreerituna mindfulness ehk teadveloleku lähenemisega.

Alates 2013 viib läbi teadveloleku (inglise keeles mindfulness) praktikate kursusi, kus on osalenud inimesi igapäevase pinge, emotsionaalse reaktiivsuse, meeleolu- ja ärevushäirete ning muude psüühiliste probleemidega. Alates 2015 on kursustel osalenud tööga seotud igapäevase stressiga toimetulekuks tervishoiu- ja haridustöötajad, infotehnoloogia jt valdkondade spetsialistid.

Anni Kuusik Kliiniline psühholoog Konsultatsioon, psühhoteraapia, kursused Anni Kuusik Anni Kuusik Kliiniline psühholoog Konsultatsioon, psühhoteraapia, kursused

Anu Rootalu-Wachsmann
Tiibeti Traditsiooniline Meditsiin (TTM)
Nõustamine ja teraapiad

Vastuvõtud pikemaks ajaks peatatud

Vastuvõtu hind:

 • Esmane konsultatsioon 30 EUR (1 tund)
 • Teraapiad 15 EUR (30 min)

Vastuvõtud Nõmmel reedeti
Vastuvõtule tulles on vaja võtta kaasa esmane hommikune uriin

Keeled: eesti, inglise ja vene


Anu Rootalu-Wachsmann on lõpetanud ämmaemanda eriala Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ning kaks eriala – tiibeti traditsioonilise meditsiini ning tiibeti välispidised teraapiad – Rahvusvahelises Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Akadeemias (International Academy for Traditional Tibetan Medicine). Olnud praktikal nii Tiibetis kui Mongoolias.

Aastast 2002 erapraksis tiibeti meditsiini alal ning alates aastast 2006 rahvusvaheline tiibeti kunye massaaži ning teraapiate õpetaja – õpetanud Eestis, Soomes, Leedus, Poolas, Saksamaal, Šveitsis, Prantsusmaal, Hispaanias.

Tiibeti meditsiin vaatleb inimest tervikuna – tema keha, kõnet (energiat) ja meelt. Tervis tähendab nende kolme pluss ümbritseva keskkonna tasakaalu, harmooniat.

Vastuvõtul kuulatakse ära kaebused, katsutakse pulssi, vaadatakse uriini ja keelt ning vajadusel ka teisi meeleorganeid. Antakse soovitused toitumise ning eluviisi osas ja soovi korral viiakse kohapeal läbi ka teraapiaid (kupud, erinevad moxa ehk põletusteraapia liigid, teraapia rotangist keppidega, nõelravi, kuldse nõela teraapia, kaitseenergia (bLa) massaaž, energiakanalite massaaž, õlimassaaž). Teatud probleemide puhul kasutatakse ka mantraravi või vaadatakse üle elukoht (tiibeti geomantia). Vajadusel õpetatakse tiibeti ravijooga harjutusi, hingamisharjutusi või meditatsioone kodus praktiseerimiseks.

Anu Rootalu-Wachsmann Terapeut Tiibeti Traditsiooniline Meditsiin (TTM) Anu Rootalu-Wachsmann Anu Rootalu-Wachsmann Terapeut Tiibeti Traditsiooniline Meditsiin (TTM)

Anu Üleoja
Homöopaatia

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon +372 55 33 698
E-post info@loodusteraapia.ee

Vastuvõtu hind:

 • Homöopaatia seanss 40 EUR (1 tund)

Homöopaatia on vana arstiteaduslik ravimisviis, mis ravib inimest tervikuna, mitte ainult tema haigust. Homöopaatia kui ravimeetod keskendub inimese loomuliku tervendamissüsteemi toetamisele ja tugevdamisele. „Homöopaatia“ on tuletatud kreekakeelsetest sõnadest „homoios“ – samasugune ja „patheia“ – kannatus ning ravisüsteem toetub põhimõttele „sarnane ravib sarnast“ – „similia similibus curentur“ (lad.k.). Teisisõnu – aine, mis suuremas koguses võib tervel inimesel põhjustada mingite kindlate sümptomitega haiguspildi, ravib üliväikese koguse manustamisel samasugust haiguspilti inimesel, kelle tervis on korrast ära.

Toime: Haiguse ajal funktsioneerivad rakud ebapiisavalt ja nende kiiratav lainepikkus muutub. Sellise organismi toodetud lainepikkust saab tõkestada ainult niisuguse ravimiga, mis kiirgab samal lainepikkusel – ehk homöopaatiliselt.

Näidustus: Kõik haigused, mis ei nõua kirurgilist ravi.

Täpsem info: www.loodusteraapia.ee

Anu Üleoja Homöopaat Anu Üleoja Anu Üleoja Homöopaat

Ave Orgulas
Lastepsühholoog

Registreerimine vastuvõtule:
E-post ave.orgulas@mail.ee tel 56 64 56 41

Vastuvõtu hind:

 • Nõustamise seanss 25 EUR (45 min)

Arenguülesanded on kõigile lastele sarnased, nende õpetamine võib aga vajada individuaalset lähenemist. Arenguülesannete kohaselt tuleb vanemal võimaldada ja lapsel õppida erinevates olukordades toimetulekut nii, et kõik osapooled end hästi tunneksid.  Kui teie lapsevanemana olete omaltpoolt  selleks kõik teinud  ja teil on siiski tekkinud küsimusi lapse käitumise kohta, siis andke endast julgesti teada. Teadmised väikelaste unevajadusest, söömisharjumustest, läheduvajadusest aitavad vanematel lapse vajadusi paremini mõista ning nutuga toime tulla.  Tekkinud olukorra analüüsimine on esimene samm võimalikuks muutuseks. Mõnikord piisabki ainult vanema ja nõustaja omavahelisest vestlusest ning lapse käitumine paraneb.  Kui teid on abi küsima  suunanud kool või lasteaed, siis paluge sealt vastuvõtule tulles kaasa ka lapse iseloomustus.

Ave Orgulas Lastepsühholoog Ave Orgulas Ave Orgulas Lastepsühholoog

Eha Rüütel
Psühhoterapeut
Lahenduskeskne loovteraapia, nõustamine, supervisioon ja kursused

Registreerimine vastuvõtule:
E-post eha.ruutel@gmail.com  ja tel 56 475 876

Vastuvõtu hind:

 • Teraapiaseanss, nõustamine, supervisioon 30 EUR

Keeled: eesti, inglise ja soome


Eha Rüütel on omandanud lahenduskeskse psühhoterapeudi kvalifikatsiooni Helsingi Psühhoteraapia Instituudis, on kaitsnud magistri- ja doktorikraadi psühholoogias Tallinna Ülikoolis ning rahvatervise magistrikraadi Rootsis (Nordic School of Public Health), praegu töötab kunstiteraapia professorina Tallinna Ülikoolis.

Lahenduskeskne loovteraapia on suunatud tulevikule ja lähtub eeldusest, et lahenduste leidmiseks on probleemi põhjuste väljaselgitamisest olulisem selgitada välja soovitud olukord ning seada selged saavutatavad eesmärgid.  Otsitakse ressursse, tugevusi, toimetulekuvõtteid ja tegevusi, mis on varem edu toonud ning millest oleks kasu praeguses olukorras. Ollakse veendunud, et muutus on võimalik, muutused toimuvad kogu aeg ja võivad toimuda erineval moel. Lähtutakse põhimõttest, et klient on oma elu ekspert ning teraapiasuhet käsitletakse koostöösuhtena. Sõnaline suhtlus seansil kombineeritakse vajadusel pingest vabastava lihtsa kujundilise loomingulise tegevusega.

Lahenduskeskne loovteraapia aitab toime tulla
– erinevate elukriiside ja psühhosotsiaalsete tervisehäiretega
– häiretega pere-, töö- ja koolisuhetes
– kehaga rahulolematuse ja kehaimidži probleemide puhul
– lahenduste leidmisel oma potentsiaali rakendamist takistavates olukordades.

Lahenduskesksesse loovteraapiasse on oodatud täiskasvanud, teismelised ja grupid.

Eha Rüütel Psühhoterapeut Lahenduskeskne loovteraapia, nõustamine, supervisioon, kursused Eha Rüütel Eha Rüütel Psühhoterapeut Lahenduskeskne loovteraapia, nõustamine, supervisioon, kursused

Erik Rüütel
Psühholoog
Makro-psühholoogiline nõustamine

Registreerimine vastuvõtule:
Tel +372 5615 1218
E-post: erik@addicere.com

Vastuvõtu hind:

 • Nõustamisseanss 90 EUR (60-90 min)

Keeled: eesti, inglise ja vene


Olen kogenud kliiniline sõltuvusravi psühholoog. Olen juhtinud probleemkäitumisega noorte rehabilitatsiooni Tallinna Laste Turvakeskuses osakonnajuhatajana ja suunanud õigusrikkujate taasühiskonnastamist Tallinna Vangla direktori asetäitjana.

Olen rahvusvaheliselt publitseeritud autor, mitme Eesti riikliku sotsiaalstrateegia kaasautor ja Sisekaitseakadeemia, University of the Rockies Professional School of Psychology, University of Maribor tunnustatud lektor.

Minu lähenemine inimeste muredele on kognitiiv-käitumuslik ja toetub makro-psühholoogilisele vaatenurgale. See tähendab, et probleemide lahendamine algab terviklikust kehalise ja emotsionaalse kogemuse tõlgendamisest, taju ja kognitiivsete eelarvamuste lahtiarutamisest ning endas sügaval peituva tasakaalu leidmisest.

Ma aitan oma klientidel:
– leida oma väärtusi
– ületada hirmu
– vabaneda süütundest
– planeerida oma elu õnnelikumaks
– omandada sisemise tasakaalu

Erik Rüütel Psühholoog Makro-psühholoogiline nõustamine Erik Rüütel Erik Rüütel Psühholoog Makro-psühholoogiline nõustamine

Helen Kivimägi
Muusikaterapeut

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon +372 5561 5905
E-post helen.kivimagi@gmail.com

Vastuvõtu hind:

 • Individuaalseanss 40 EUR (1,5 tundi)
 • Grupiseanss (kuni 10 inimest) 15 EUR (1,5 tundi)
 • Võimalikud kokkulepped

Helen Kivimägi on magistrina lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (dirigeerimine), millele lisaks on ta kõrvalerialana läbinud 3-aastase muusikaterapeudi kutseõppe (algkursus Tallinna Ülikoolis, põhikursus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias).

Ta on täiendanud end mitmetel muusika- ja loovteraapia-alastel kursustel erinevate lektorite juhendamisel:
– Prof. Dr. Hans- Helmut Decker-Voigt(Saksamaa) – Muusikateraapia (2009)
– Alice Pehk – Sissejuhatus BMGIM teraapiasse (2010)
– Benedikte B. Scheiby (USA) – Analüütiline muusikateraapia (2011)
– Barbara Nordstrom- Loeb (USA) – Liikumisteraapia ( 2011)
– Jaan-Karl Klasmann (Austria) – Hääleteraapia (2011)
– Marie Luise Geiss (Saksamaa) – Saviteraapia (2011)
– Imke Mc Murtrie (Saksamaa) – Hääle- ja kehatöö (2014)

Muusikateraapia kasutusvaldkond on väga lai, hõlmates nii meditsiini kui inimese tavaelu valdkondi (stress, eneseteadvustamine, eneseareng, tundeelu- ja suhteprobleemid).

Muusikateraapia on protsess, kus kliendi ja terapeudi suhtlemiskeeleks on peamiselt muusika, et säilitada, taastada ja parandada kliendi tervist (nii füüsilisest, sotsiaalsest, emotsionaalsest, intellektuaalsest kui vaimsest aspektist). Muusika on selles protsessis liikumapanevaks jõuks.

End muusika kaudu väljendades ja helidega suheldes saavad psüühikas käivituda sügavad loomingulised protsessid. Sümbolitena võivad ilmuda ootamatud materjalid, mis võivad olla pikalt alateadvusesse surutud ja energiat pärssinud. Muusikalistest tähelepanekutest, tajudest ja kogetust tekkib ilmunud materjalile uus tähenduste süsteem. See aitab kogetut läbi töötada ja probleemset materjali uues valguses näha. Taastub hingeline tasakaal ja harmoonia, maha jäävad pinged, piirangud ja takistused. Meie psüühika saab toimima hakata oma parimal, loomulikul moel.

Muusika puudutab meid kõiki. Muusika võib tekitada meis meeldivaid tundeid, seda positiivset mõju saab teadlikult kasutada oma argielu kvaliteedi parandamisel.

Lisainfo: www.hkmuusikateraapia.ee

Helen Kivimägi Muusikaterapeut Helen Kivimägi Helen Kivimägi Muusikaterapeut

Kadri Kevade
Massöör
Klassikaline, mee- ja šokolaadimassaaž. Beebide ja väikelaste massaaž.

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon +372 53 466 222
E-post kadrikevade@gmail.com

Vastuvõtu hind:

 • 18 EUR (45 min)
 • 25 EUR (60 min)
 • 35 EUR (90 min)

Vastuvõtud ainult pühapäeviti.
Vanadel klientidel endised hinnad, uutel ülalmärgitud.


Kadri Kevade on läbinud klassikalise massaaži koolituse, kestvusega 2 aastat. Samuti ka beebide ning väikelaste massaaži kursuse. Aktiivselt on Kadri praktiseerinud klassikalist massaaži 3 aastat. Kadril on pikaaegne kogemus ka mee- ning šokolaadimassaažis.

Facebook: Kadri Massaazituba

Kadri Kevade Massöör Klassikaline, mee- ja šokolaadimassaaž. Beebide ja väikelaste massaaž. Kadri Kevade Kadri Kevade Massöör Klassikaline, mee- ja šokolaadimassaaž. Beebide ja väikelaste massaaž.

Kaja Kahu
Psühholoogiline nõustamine, rakenduslik kinesioloogia

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon +372 58 154 127
E-post kajakahu@hotmail.com
FB sõnumina (Kaja Kahu)

Vastuvõtu hind:

 • Nõustamisseanss 25 EUR (1 tund)

Keskharidust on mul omandatud 11 aastat, lõputunnistus 1979.
Ülikooli 4 aastat, diplom 1983 – koolieelne pedagoogika ja psühholoogia.
Nõustaja õpet 3 aastat, tunnistus 2016 – transpersonaalne psühholoogia ja hüpnoteraapia.
Kinesioloogia õpet 2 aastat, tunnistus 2015.
Koerakoole pisteliselt läbi elu ning maist 2016 oleme sertifitseeritud teraapiakoeratiim koos minu Berni karjakoera Ugoga.
Elukooli 55+ aastat ning jätkan õppimist – kõigil valitud erialadel.

Usun, et inimese keha mäletab kõike ja teab kõiki vastuseid ning testides sinu lihaseid saame sinu kehalt vastuseid just sinu küsimustele ja leevendust sinu probleemidele. Lihastest ongi rakendusliku kinesioloogia baasmeetod.

Kinesioloogia on terviklik meetod, mis järgib vana Hiina põhimõtet, et tervis on saavutatud alles siis, kui kõik inimese elus on energeetilises tasakaalus, st omavahel kooskõlas. Kui sa oled terve, võid kinesioloogiliste meetoditega välja selgitada, kuidas sa saaksid teha oma elu veelgi täiuslikumaks, kui see on praegu. Sa õpid selgemini vahet tegema, mis sind sinu isikliku potentsiaali (sinu võimete või kehaliste oskuste, sinu elurõõmu, sinu suhtlemisoskuse) rakendamisel segab või toetab.

Lihaste testimine eeldab keha puudutamist, aga see pole massaaž. Riidest lahti pole vaja võtta ja valus see pole.

Kaja Kahu Psühholoogiline nõustamine, rakenduslik kinesioloogia Kaja Kahu Kaja Kahu Psühholoogiline nõustamine, rakenduslik kinesioloogia

Kaja Rebane
Refleksoloogia, aroomimassaaž, selja- ja turjamassaaž, rasedate massaaž, beebimassaaž

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon +372 50 40 106
E-post info@loodusteraapia.ee

Vastuvõtu hind:

 • Refleksoteraapia 25 EUR (45 min)
 • Aroomimassaaž 30 EUR (1 tund) või 40 EUR (1,5 tundi)
 • Selja-turjamassaaž 30 EUR (1 tund)
 • Rasedate massaaž 30 EUR (1 tund)
 • Beebimassaaž 30 EUR (esimene seanss, 45 min) või 15 EUR (iga järgnev seanss, 30 min)

Refleksoloogia on loodusravi liik, mis põhineb avastusel, et organism peegeldab informatsiooni organite seisundist kindlasse piirkonda keha pinnal. Mingi organi ala- või ületoime väljendub vastavas tsoonis kas valu või nahamuutusena. See näitaja võib olla kas pika haiguse, liigse koormuse, üleväsimuse, vigastuse, trauma, põletiku vms tagajärg. Vastava tsooni masseerimise kaudu stimuleeritakse inimese kompensatsioonimehhanisme, et organism suudaks ise oma füsioloogilise tasakaalu taastada.

Näidustus:

 • Selja-, õla-, liigeste-, närvi- ja lihasteprobleemid
 • Ainevahetuse, hormonaal- ja seedesüsteemiprobleemid, põletikud, stress, vereringehäired jne
 • Taastusravi

Aroomimassaaz põhineb taimede lenduvate osade ehk eeterlike õlide kasutamisel inimese terviklikkuse taastamiseks. Aroomteraapia püüab luua tasakaalu inimese keha, meele ja psüühika vahel. Eesmärgiks on käivitada inimese enda sisemine ravijõud. Aroomteraapias kasutatavad eeterlikud õlid imenduvad organismi läbi naha ja hingamisteede. Vastavalt keemilisele koostisele on erinevatest taimedest ja taimeosadest saadud õlidel inimkehale oma eriline mõju.

Näidustus:

 • Stress, depressioon, läbipõlemine
 • Vereringe-, lihas-, liigese- ja närviprobleemid
 • Hormonaalsüsteemi häired (üleminekuaastate vaevused, premenstruatsiooni probleemid jne.), unehäired
 • Taastusravi

Aroomteraapilisel massaažil põhinev lõõgastav massaaž (ei kasutata eeterlikke õlisid) on terve, ootava ema jaoks kasulik, meeldiv ja igati soovitatav.

Refleksoloogial põhinev beebimassaaž on kasulik nii emotsionaalselt kui ka füsioloogiliselt. Massaaž lõõgastab ja rahustab, on valutu ning tulemusrikas teraapiaviis.

Näidustus:

 • Imikute koolikuvalud (gaasivalud), spastilisus, magamishäired, rahutus

Täpsem info: www.loodusteraapia.ee

Kaja Rebane Refleksoloogia, aroomimassaaž, selja- ja turjamassaaž, rasedate massaaž, beebimassaaž Kaja Rebane Kaja Rebane Refleksoloogia, aroomimassaaž, selja- ja turjamassaaž, rasedate massaaž, beebimassaaž

Katrin Tibar
Psühholoog
Kunstiteraapia

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon +372 506 6838
E-post katrin.tibar@gmail.com

Vastuvõtu hind:

 • Teraapiaseanss 25 EUR

Keeled: eesti ja inglise


Katrin Tibar on omandanud magistrikraadi Tallinna Ülikoolis psühholoogia ja sotsiaalpedagoogika erialal ning 2015 kaitses cum laude kunstiteraapiate magistrikraadi.

Kunstiteraapia on psühhoteraapia vorm, kus toimub palju suhtlemist kunsti kaudu. Kunstiteraapias on ühendatud traditsioonilised psühhoteraapia tehnikad  loovuse tervendava mõjuga. Kunstiteraapia lähtub ideest, et kunsti loomine võib mõjuda inimesele teraapiliselt ja kunstitöö sisaldab palju sümboolset informatsiooni, mis võib teraapia seisukohalt oluline olla. Kunstiterapeudid kasutavad oma töös lihtsaid kunstimaterjale nagu värve, savi, kriite, pliiatseid, vildikaid, fotosid. Kunstiteraapias osalemiseks ei ole vaja eelnevaid kunstioskuseid.

Kunstiteraapia on kasulik nii enesearenduslikel eesmärkidel kui ka rasketest olukordadest üle saamiseks. Kunstiteraapia aitab inimestel ennast mõista, tõsta enesehinnangut, lahendada konflikte ja probleeme, arendada sotsiaalseid oskusi, vähendada stressi. See on andnud häid tulemusi töös inimestega, kes on kogenud traumat, elanud üle suure kaotuse (lahutus, töökaotus, lähedase surm jne), on depressioonis või mõne aine sõltuvuses.

Kunstiteraapiasse on oodatud nii täiskasvanud, lapsed kui ka grupid.

Katrin Tibar Psühholoog Kunstiteraapia Katrin Tibar Katrin Tibar Psühholoog Kunstiteraapia

Kristel Uibo
Homöopaatia

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon +372 50 25 369
E-post info@loodusteraapia.ee

Vastuvõtu hind:

 • Homöopaatia seanss 40 EUR (1 tund)

Homöopaatia on vana arstiteaduslik ravimisviis, mis ravib inimest tervikuna, mitte ainult tema haigust. Homöopaatia kui ravimeetod keskendub inimese loomuliku tervendamissüsteemi toetamisele ja tugevdamisele. „Homöopaatia“ on tuletatud kreekakeelsetest sõnadest „homoios“ – samasugune ja „patheia“ – kannatus ning ravisüsteem toetub põhimõttele „sarnane ravib sarnast“ – „similia similibus curentur“ (lad.k.). Teisisõnu – aine, mis suuremas koguses võib tervel inimesel põhjustada mingite kindlate sümptomitega haiguspildi, ravib üliväikese koguse manustamisel samasugust haiguspilti inimesel, kelle tervis on korrast ära.

Toime: Haiguse ajal funktsioneerivad rakud ebapiisavalt ja nende kiiratav lainepikkus muutub. Sellise organismi toodetud lainepikkust saab tõkestada ainult niisuguse ravimiga, mis kiirgab samal lainepikkusel – ehk homöopaatiliselt.

Näidustus: Kõik haigused, mis ei nõua kirurgilist ravi.

Täpsem info: www.loodusteraapia.ee

Kristel Uibo Homöopaat Kristel Uibo Kristel Uibo Homöopaat

Kärt Kase
Psühholoog-pereterapeut-koolitaja

Registreerimine vastuvõtule:
Läbi elektroonilise registreerimissüsteemi, vt SIIT
Tehniliste probleemide korral:
Telefon +372 53830017
E-post info@suhteabi.ee

Vastuvõtu hind
Alates 30 EUR
Vaata vastuvõtu hindasid SIIT

Keeled: eesti ja inglise


1995.a. omandasin Kanadas psühholoogi kutse ja 2011.a. kevadel pereterapeudi kvalifikatsiooni. Lisaks olen õppinud perelepitust, tunnetekeskset teraapiat, Imago dialoogi, olen läbinud ärksameelsuse kursuse. Koolitan 3-12-aastaste halvasti käituvate laste vanemaid programmi raames “Imelised aastad”.

Kõige rohkem on seni minu juurde leidnud tee inimesed, kelle jaoks on aktuaalne teema lahkuminek või lahusolek. Nad kas kaaluvad seda, soovivad seda võimalikult valutult teha või soovivad taas eksiga kokku saada. Palju on kommunikatsiooniprobleeme ja tülitsemisteemat. Samuti on palju nõustamist olnud käitumisprobleemidega laste teemal.

Lisainfo: www.suhteabi.ee

Kärt Kase Psühholoog-pereterapeut-koolitaja Kärt Kase Kärt Kase Psühholoog-pereterapeut-koolitaja

Kristina Jantson
Hiina loodusteraapia
Registreerimine vastuvõtule:
E-post kristinajantson@gmail.com 
Telefon 56561534
Vastuvõtu hind:
  Esmakohtumine 25 EUR
Edaspidised kohtumised 20 EUR

 Kristina Jantson teeb Hiina loodusravile toetudes mitmesuguseid organismi tasakaalustavaid toiminguid. Kasutatavad meetodid nagu näiteks massaaž või moksibustsioon (energiapunktide ja kanalite soojendamine) valitakse vastavalt vajadusele.
         Hiina loodusravi tehnikaid kasutades on võimalik organismi reguleerida (sagedaste külmetushaiguste, seedimisprobleemide, pideva väsimuse, stressi, ka depressiooni puhul) ning seiskumisi kõrvaldada (näiteks mitmete naistehaiguste, kroonilisteks muutunud põletike, õla- ja seljavalude jm puhul). 

        Eesmärgiks on aidata leida ja tugevdada neid võimalusi, mis igas inimeses endas terviseseisundi taastamiseks olemas on.

 

 

Kristina Jantson Hiina loodusteraapia Kristina Jantson Kristina Jantson Hiina loodusteraapia

Merle Vau
Personaalne joogaõpetus

Terapeut puhkusel
Vastuvõtud algavad taas talvel 2016

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon +372 50 11 990
E-post merlevau@hotmail.com

Vastuvõtu hind:

 • Esimene tund, konsultatsioon 40 EUR (90 min)
 • Edaspidised tunnid 25 EUR (60 min)

Vastuvõtud E-R kell 9.30-17.00


Personaalne õpetus ehk isiklik praktika

 • haiguste ennetamiseks (oma tervise tugevdamiseks)
 • haigusega toime tulemiseks (kannatuste vähendamiseks)
 • tervenemiseks, olenevalt inimesest

Miks on isiklik kava hea?

 • Individuaalne lähenemine on võrreldes grupitööga tunduvalt efektiivsem. Tehes iga päev natuke (10-15 min) just sinule vajalikku praktikat on tulemused kiiremad tulema kui kord nädalas käia grupitunnis!
 • See võimaldab parimal moel arvesse võtta praktiseerija omadusi, oskusi, võimalusi ja soove. Nii jõutakse kõige targemat teed pidi eesmärgile.

Jooga üks väärtuslikemaid panuseid on toetada tervenemist. Jooga aitab tervenemist nii keha, hingamise, mentaalsel, käitumuslikul kui ka emotsionaalsel tasandil. Jooga isiklik kava:

 • toob leevendust pea-, õlavöötme ja seljavalude ning pingete puhul
 • aitab stressi korral ja stressist tulenevate haiguste puhul
 • aitab unetuse ja üleväsimuse korral
 • suurendab liigeste liikuvust
 • parandab rühti
 • aitab leida sisemist rahu ja paremini lõdvestuda
 • aktiveerib vereringlust ja lümfisüsteemi
 • tõhustab ja korrastab seedeprotsessi
 • õpetab ühtlaselt ja sujuvalt hingama
 • parandab keskendumisvõimet
 • tugevdab ja taastab immuunsüsteemi
 • elavdab keha loomulikku võimet end ise tervendada

Teekond isikliku praktikani:

 • Alustuseks: soov ise ennast aidata (hakates ise kodus joogat praktiseerima) ja valmisolek käia õpetajaga tunnis vähemalt kolmel korral. Tundide tegelik sagedus sõltub vajadusest ja olukorrast.
 • Esimene tund (90 min): konsultatsioon – ootuste, vajaduste ja võimaluste väljaselgitamine. Räägime elustiilist (millal ärkad, millal magama lähed, millist tööd teed jne), tervislikust seisundist, mõõdan pulssi, seda kõike selleks, et mõista kuidas jooga parimal viisil õpilase ellu sobituks. Teeme lihtsamaid liikumisi, et selgitada välja õpilase füüsilised võimalused. Koostan esialgse praktika koos hingamisega ning selgitan üldisi tõdesid.
 • Teine tund (60 min): umbes 1 nädala pärast läheme õppimisega detailsemaks. Aluseks on õpilase tagasiside. Õpilasele on esimeses tunnis õpitu omasem ning lihtsam, nüüd saab praktikat edasi arendama hakata.
 • Kolmas tund (60 min): umbes 1 kuu pärast teist tundi – vaatame koos praktika üle. Kas antud praktika töötab soovitud suunas? Millised probleemid on nüüd endast märku andnud? Kas midagi on ebaselge? Kas midagi vajab täpsustamist? Korrigeerimist? NB! Kindlasti pole see hindamine ega hinnangute andmine kodus tehtule! Kohtumise ja arutelu eesmärk on leida kõige parem toimimisviis.
 • Edaspidi kohtume juba vastavalt vajadusele. Näiteks kui: ilmneb uus probleem, praktika muutub igavaks ehk mehaaniliseks, muutub elusituatsioon (nt hommikune kava tuleb vahetada välja õhtuse vastu) või on lihtsalt soov valitud teel edasi liikuda. Enamasti toimub see 3 kuni 6 kuu praktiseerimise järel.

Miks on spetsiaalselt Sinule tehtud praktika eriline?

 • Sa saad seda teha kodus Sulle sobival ajal (võidad näiteks trenni sõidetud aja).
 • Sinule tehtud praktika lähtub vaid Sinust ning Sinu vajadustest ja võimalustest: millised on sinu tervise probleemid (kui on, aga ei pea olema), millisel eesmärgil soovid sa joogaga tegeleda jne.
 • Sa saad valida millal ja kui palju on sul aega praktikaga tegelemiseks. Näiteks iga päev 20 minutit endale pühendada on kasulikum kui üks tund nädalas. Samuti on hommikune ja õhtune praktika erinevad.
 • Tehes joogat igapäevaselt on areng ja tulemused kiiremini saavutatavad. Individuaalne praktika ei ole probleemist/haigusest lähtuv harjutuste kompleks, st selle või teise haiguse korral need ja need liikumised. See ei ole nii lihtne, sest põhjused miks me haigestume või miks meil valu ühes või teises piirkonnas on – on erinevad. Lihtsalt väga tihti on meil läbi liikumiste võimalik endaga paremat kontakti saavutada, aga ka siin on väga tähtis mitte püüda mingit ideaalasanat teha vaid endast lähtuda – seda õpetaja aitabki teha.

Lisainfo vt www.joogatund.ee

Merle Vau Personaalne joogaõpetus Merle Vau Merle Vau Personaalne joogaõpetus

Pille Pesti
Psühholoog, joogaõpetaja, ajurveeda toitumisnõustaja

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon +372 5867 9379
E-post pille.pesti@gmail.com

Vastuvõtu hind:

 • Esmane konsultatsioon 45 EUR (90 min)
 • Järgnevad konsultatsioonid 35 EUR (60 min)
 • Individuaalne joogatund 25 EUR (60 min) või 35 EUR (90 min)
 • Kahele inimesele joogatund 35 EUR (60 min) või 45 EUR (90 min)

Keeled: eesti, inglise ja hollandi


Pille Pesti on psühholoog, joogaõpetaja ja ajurveeda toitumisnõustaja ning kasutab nende distsipliinide teadmisi, et keha, hinge ja vaimu tasakaalu viia.

Õpingud: psühholoogia (B.Sc. Tartu Ülikoolist ja M.Sc. Amsterdami Ülikoolist, jooga (Svahayoga ja Paul Grilley), ajurveeda toitumisnõustamine (AAS).

Jooga – keha, meele ja vaimu ühendus

Jooga on sajandeid vana teaduslik süsteem, mis läheneb inimesele holistlikult. Jooga aitab leida ühendust keha, meele ja vaimu vahel ning võib vastavalt vajadusele nii rahustada kui energiat anda. Joogaga tegeledes õpime ennast paremini tundma ja saame parema kontakti oma sügavaima olemusega. Joogal on mitmesuguseid vahendeid nii füüsilise kui vaimse tervise parandamiseks ja tasakaalu taastamiseks ning suur potentsiaal tervendamiseks.

Eratund – aeg kokkuleppel

Selles tunnis koostatakse individuaalne programm, arvestades Su isiklike vajaduste ja piirangutega, tervisliku seisundi ja eesmärkidega. Tegeleme sellega, mis on just Sulle oluline, seda kas füüsilisel, emotsionaalsel või vaimsel tasandil. Eratund võib olla hea valik, kui oled hiljuti joogaga alustanud, otsid oma joogapraktikas enamat süvenemist või kui otsid lahendust mõnele probleemile.

Jooga(psühho)teraapia – jooga meetodite kasutamine stressi ja psühholoogiliste kaebuste puhul

Tänapäeva teaduslikud uuringud näitavad, et jooga võib pakkuda häid lahendusi erinevate psühholoogiliste ja psühhiaatriliste kaebuste puhul. Jooga abil on võimalik sümptomeid nii ennetada kui neid vähendada. Et õppida oma psühholoogiliste sümptomitega – näiteks liigse stressi, kurbuse või vihaga – paremini toime tulema, võib tulla konsultatsioonile. Erinevalt tavalisest vestlusteraapiast on siin rõhk kehalistel harjutustel, hingamise jälgimisel ja meditatsioonil.

Ajurveeda toitumisnõustamine – iidne teadus tänapäeva elu tasakaalustamiseks

Ajurveeda tähendus sanskriti keeles on ‘teadus elust’ ja seda peetakse vanimaks tervisesüsteemiks maailmas. Ajurveeda õpetuse järgi nähakse iga inimest unikaalsena ja sellest lähtun ka nõustamisel. Selles süsteemis on toitumisel oluline koht nii hea enesetunde säilitamisel kui haiguste ennetamisel. Samas on parema tasakaalu leidmiseks sageli palju kasu ka elustiili muudatustest, millest vajadusel samuti juttu teeme.

Ajurveeda toitumise konsultatsioon aitab Sul üle vaadata oma (toitumis)mustrid ja harjumused, et aru saada, kuidas elada tervislikumat ja harmoonilisemat elu. Mõnikord toovad isegi väikesed muutused igapäevastes harjumustes endaga kaasa olulisi muutusi enesetundes. Esimese konsultatsiooni ajal uurime Su vajadusi ja kaebusi. Esitan Sulle mitmeid küsimusi ja selle põhjal annan kirjalikult kaasa soovitused, mis Sulle hetkel kõige paremini sobivad.

Pille Pesti Psühholoog, joogaõpetaja, ajurveeda toitumisnõustaja Pille Pesti Pille Pesti Psühholoog, joogaõpetaja, ajurveeda toitumisnõustaja

Rainer Mere
Psühholoog
Ratsionaal-emotiivne käitumisteraapia

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon +372 56 966 245
E-post rainer@rekt.ee

Vastuvõtu hind:

 • Teraapiaseanss 30 EUR (45-50 min)

Psühholoogiat olen õppinud nii Tallinna kui Tartu ülikoolis. Eelnevalt olen olnud mitmes Eesti suurettevõttes inimeste juht, koolitaja ja coach. Praktiseeriva psühholoogina olen võtnud endale üheks eesmärgiks teadvustada ja levitada Eesti inimeste seas mujal maailmas populaarseks osutunud teraapiasuunda – ratsionaal-emotiivset käitumisteraapiat (REKT’i). REKT on oma loomult direktiivne ehk suunav, terapeut ei ole vaid passiivse kuulaja rollis, vaid sekkub aktiivselt vestlusesse, aitab püstitada eesmärke ja julgustab inimest muutustele. Ratsionaal-emotiivne käitumisteraapia on suunatud probleemilahendusele, mis tähendab, et võrdlemisi ruttu minnakse kliendi probleemi juurde ja kliendiga koostööd tehes hakatakse seda lahendama. Lisaks kasutan ka teisi tehnikaid, mis on praktikas edukaks osutunud (nt eesmärkide püstitamise metodoloogia, teatud coachimise tehnikad jms).

Milliste muredega tasub minu poole pöörduda?

Ratsionaal-emotiivne käitumisteraapia on oma idee ja lihtsuse poolest rakendatav paljude emotsionaalsete probleemide leevendamiseks. Põhjus on lihtne – REKTi teooria väidab, et inimeste emotsionaalsed kannatused on põhjustatud irratsionaalsetest uskumustest ning neid kannatusi saab leevendada, muutes oma uskumused ratsionaalsemaks.

Kindlasti tasub REKTi kui võimaliku teraapiavormi peale mõelda juhul, kui leevendamist vajavad emotsionaalsed kannatused on seotud isiku intiimsete- ning seksuaalsete suhetega, sh probleemid olemasoleva partneriga või mured, mis on tingitud partneri otsingutega.

Lisainfot minust ja ratsionaal-emotiivsest käitumisteraapiast leiab veebilehelt www.rekt.ee

Rainer Mere Psühholoog Ratsionaal-emotiivne käitumisteraapia Rainer Mere Rainer Mere Psühholoog Ratsionaal-emotiivne käitumisteraapia

Reene Pehka
Massöör
Tai massaaž

Registreerimine vatuvõtule:
Telefon +372 5650 3506
E-post reene.pehka@gmail.com

Vastuvõtu hind:

 • 22 EUR (90 min)

Vastuvõtt esmaspäevast reedeni


Reene Pehka praktiseerib Tai massaaži 2012. aastast, on läbinud Tai massaaži kursused Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemias, kus õpib jätkuvalt idamaade loodusterapeudi erialal.

Tai massaaži peamine eesmärk on seada korda energiaringlus kehas, mis on tervise ja hea enesetunde  aluseks. Rahulikus hingamiserütmis teostatav massaaž ühendab endas refleksoloogia, jooga ja ajurveeda tarkused. Erinevate vajutustehnikate ja venitustega vabastatakse blokeeritud energia ning pingulolevad lihased. See on suurepärane meede hea tervise säilitamiseks, aga ka väga soovitatav mitmete häirete puhul organismis, avaldades positiivset mõju närvisüsteemile, lihaskonnale, luustikule ja liigestele, vere- ja lümfiringele ning hingamisteedele.

Massaaži teostatakse matil läbi kerge riietuse (riietus peaks olema mugav ja võimaldama liikumist), massöör kasutab lisaks kätele ka jalgu, põlvi ja küünarnukke.

Paraku on ka vastunäidustusi:

 • põletikulised seisundid organismis
 • südame-veresoonkonna haigused, kõrge vererõhk
 • traumad – luumurrud, lihasetraumad, nihestused
 • mõned nahahaigused
 • veenilaiendid, tromboosioht
 • kunstliigesed
 • osteoporoos
 • kasvajad
 • operatsioon (seljaoperatsioonist peab olema möödunud vähemalt 1 aasta, kõhupiirkonna operatsioonist vähemalt 2 aastat)
Reene Pehka Massöör Tai massaaž Reene Pehka Reene Pehka Massöör Tai massaaž

Saima Mandel
Logopeed

Registreerimine vastuvõtule:
E-post saima.mandel@gmail.com

Vastuvõtu hind:

 • 30-minutiline logopeedi tund ja sellel järgnev konsultatsioon 30 EUR
 • 45-minutiline logopeedi tund ja sellel järgnev konsultatsioon 35 EUR
 • Konsultatiivne vastuvõtt 35 EUR
 • Kõne kirjelduse koostamine 30 EUR

Hind kehtib 1. septembrist 2017 – 13. juunini 2018

Vastuvõtud kolmapäeviti


Saima Mandel on lõpetanud Tartu Ülikooli logopeedia eriala ning omab pikaajalist logopeedina töötamise kogemust.

Logopeedi poole võivad pöörduda nii lapsed kui täiskasvanud, kellel on soov saada logopeedilist nõustamist ja ravi – häälduse korrigeerimist või arendada üldist suulist kõnet ning abi ka lugemis- ja  kirjutamisvilumuse osas.

Saima Mandel Logopeed Saima Mandel Saima Mandel Logopeed

Terje Kaldur
loovterapeut, tantsu- ja liikumisterapeut, psühholoog

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon +372 5684 5772
E-post terjekaldur@gmail.com

Vastuvõtu hind:

 • Individuaalteraapia seanss 25 EUR (1 tund)
 • Grupiteraapia hinnad kokkuleppel

Vastuvõtuajad kokkuleppel

Keeled: eesti ja inglise


Terje on lõpetanud Tallinna Ülikoolis psühholoogia eriala ning kunstiteraapiate magistriõppe. Ta on läbinud kognitiiv-käitumisteraapia ja pereteraapia koolitused. Ta on kaheksa aastat töötanud koolipsühholoogina ning kolm aastat loovterapeudina rehabilitatsioonikeskuses, ta omab koolipsühholoogi kutset ja on Eesti Loovteraapiate Ühingu poolt registreeritud loovterapeut/tantsu- ja liikumisterapeut.

Tantsu- ja liikumisteraapia kasutab kehateadlikkust ja liikumist eneseväljendusena luues mõistmist meie keha, meele ja tunnete vahel. Inimkeha ja liikumine on kui ressurss, mis võimaldab uute tähenduste loomist, uute mustrite ja võimaluste uurimist ja avastamist ning toetab nende rakendumist igapäevaellu. Seega ühendab tantsu- ja liikumisteraapia kliendi kehalise kogemuse ning analüütilise meele.

Tantsu – ja liikumisteraapias kasutatakse sageli ka loovat protsessi ja eneseväljendust toetavaid vahendeid, näiteks palle, venivaid kangaid, samuti rütmi ja muusikat. Teraapias osalemine ei eelda liikumisalast ettevalmistust ega oskusi. Kliendi vajadustest lähtuvalt integreerib loovterapeut enda töösse ka kunstipõhiseid meetodeid ja tehnikaid (joonistamist, maalimist, voolimist, meisterdamist jms).

Terje keskendub oma töös lahendusele ja peab oluliseks kliendi poolt soovitud olukorra saavutamiseks vajalike ressursside, tugevuste ja toimetulekuvõimaluste väljaselgitamist. Kliendi ja terapeudi suhet näeb ta ühise teekonnana, kus kliendil on võimalus olla ennastväljendav, loov ja aktiivne partner.

Tantsu- ja liikumisteraapia pakub võimalust enesearenguks, stressi, depressiooni ja ärevuse leevendamiseks, suhete parandamiseks, toimetuleku edendamiseks, heaolutunde tekitamiseks ning oma ressursside avastamiseks elus ettetulevate keeruliste olukordadega toimetulekuks. Töös lastega on tantsu- ja liikumisteraapia andnud häid tulemusi ka emotsioonidega toimetuleku, eneseregulatsioonioskuste, sotsiaalste oskuste, kognitiivsete protsesside (mälu, tähelepanu- ja keskendumisvõime) ning üld- ja peenmotoorika toetamisel.

Tantsu- ja liikumisteraapiasse on oodatud nii täiskasvanud kui lapsed, nii paarid kui grupid.

 

Terje Kaldur Lahenduskeskne tantsu- ja liikumisteraapia Terje Kaldur Terje Kaldur Lahenduskeskne tantsu- ja liikumisteraapia

Terje Loorits
Shindo-jomon instruktor
Shindo venitus toetava massaažiga

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon +372 50 41 042
E-post terje.loorits@gmail.com

Vastuvõtu hind:

 • Rühmatunnis osalustasu 6 EUR
 • Privaatne venitustund 20 EUR
 • Shindo massaaž 30 EUR (90 min)

Shindo venitustunnid Tervisekliinikus Nõmmel esmaspäeviti kell 18.00


Mida paindlikum on inimese keha, seda paindlikum on tema meel – seda rohkem saab ta tunda end vabana. Shindo – ida ja lääne kohtumispaik – on Jaapanist pärit massaaži-, venitus- ja lõõgastusharjutuste süsteem, kus kohtuvad tuhandeid aastaid vana idamaine tarkus ning kõige uuemad teadmised inimese anatoomiast- füsioloogiast. Shindo annab uut jõudu ja ideid suurte muutuste ajas elavale, tulevikku vaatavale inimesele.

Idamaise tava kohaselt käsitleb shindo inimest kui tervikut. Igapäevaelu viib meid tasakaalust välja ning vaevama hakkavad erinevad tervisehäired. Shindo eesmärgiks on vabastada keha ja meel sinna kuhjunud füüsilistest ning emotsionaalsetest pingetest ning saavutada keha ja meele tasakaal. Füüsilisel pinnal aitavad venitusharjutused hästi tugiliikumisaparaadi vaevuste ja liigeseprobleemide puhul. Läbi shindo venitus- ja hingamisharjutuste ning massaaživõtete mõjutatakse inimkeha läbivaid 12 energiameridiaani. Shindo aitab tasakaalustada keha, hinge ja vaimu, hoides energiameridiaanid avatuina. Meetodi arendas kaheksakümnendatel aastatel välja sensei Kazuko Kuratomi. Meetod on pidevalt arenev ja täiustuv.

Mina avastasin Shindo enda jaoks 2012 aastal ning sellest hetkest peale on see mind köitnud kui tõhus ja loomulik igapäevane tegevus. Juba lapsepõlves alguse saanud keha venitamisvajadus leidis mõtestatud suuna ja rakenduse.  2013-2014 läbisin Shindo assistent-instruktori kursuse ning 2017 sügisest olen shindo-jomon instruktor.

Terje Loorits Shindo-jomon instruktor Shindo venitus toetava massaažiga Terje Loorits Terje Loorits Shindo-jomon instruktor Shindo venitus toetava massaažiga

Tiina Jõgeda
Psühholoogiline nõustaja

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon +372 506 3342
E-post tiinajogeda@gmail.com

Vastuvõtu hind:

 • Nõustamisseanss 32 EUR (45 min)

Psühholoogiline nõustamine sobib inimesele, kes tunneb, et tal oleks vaja kellegagi aru pidada – ja iseendast parasjagu ei piisa. Alati pole selge, millise spetsialisti või teraapialiigi poole pöörduda, sest variante on tänapäeval väga palju. Psühholoogiline nõustamine kujutab endast inimese hetkeolukorra üldist käsitlemist, mille eesmärgiks on edaspidiste vajaduste kaardistamine. Psühholoogilist nõustamist tasuks kaaluda, kui tunned meeleolu langust, mis on kestnud juba paar nädalat või häirib igapäevast toimetulekut mõni muu vaimne või emotsionaalne probleem. Samuti tasuks nõustaja poole pöörduda,  kui tunned, et „elu hakkab kitsaks jääma“: tahaks kogeda midagi uut, areneda isiksusena edasi, aga kuhu ja kuidas… Psühholoogiline nõustamine saab aidata ka õige abistamissuuna leidmisel, kui ei tea, mida peale hakata mõne oma pereliikme probleemiga.

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna (eesti keel ja kirjandus) ning Professionaalse Psühholoogia Erakooli.

Tiina Jõgeda Psühholoogiline nõustaja Tiina Jõgeda Tiina Jõgeda Psühholoogiline nõustaja

Veronika Väljaots
Massöör
Klassikaline, laavakivi- ja bambuspulkadega massaaž

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon +372 552 2289
E-post veronika.habicht479@gmail.com

Vastuvõtu hind:

 • Klassikaline massaaž 30 EUR (60 min), 18 EUR (30 min) või 33 EUR (90 min)
 • Laavakivimassaaž 35 EUR (75 min)
 • Bambuspulkadega massaaž 26 EUR (60 min)

Vastuvõtt neljapäeviti (09.00-14.00) ja laupäeviti (10.00-16.00). Muul ajal kokkuleppel.


Veronika Väljaots on lõpetanud Tallinna Meditsiinikooli ämmaemandana. 2006. a lõpetanud M.I. Massaažikooli, omandanud massööri kutsestandardi. 2012. a sooritanud kutsekvalifikatsiooni järgmise taseme, mis on kantud ka riiklikku kutseregistrisse.

“Mul on rõõm inimesi aidata tervenemise ja eneseleidmise teel. Massaaž on üheks võimaluseks korrastada keha ja vaimu tasakaal. Vahel vajame kellegi abi, et käivitada enestes need protsessid, mis tagaksid meis hea enesetunde ja rahulolu.”

Laavakivimassaaž.  Väga populaarne Chakra Stone massaaž on tuhandeid aastaid vana Hiina raviviis, mida teostatakse kuumade laavakivide ja eriliste õlisegudega. Selle abil toimub tšakrate avanemine ja organismi energeetiline mõjutamine ning laadimine. Pärast seanssi kaovad väsimus ja stress ning tunnete tulvavat eluenergiat.

Bambuspulkadega massaaž  võiks sobida kõige enam neile, kes hoolitsevad oma tervise eest ja ei soovi joosta arstide vahet. Rütmiline sahin pambuspulkades koos patsutamisvõtetega aitab leevendada emotsionaalseid pingeid. Võtted aktiveerivad lümfisüsteemi tegevust, mis on organismi immuunsüsteemi osa, vastutades toksiinide ja organismi kuhjuvate ainete väljutamise eest. Bambusmassaaž stimuleerib naha, nahaaluste kudede ja lihaste taastumisprotsesse. Massaaž on näidustatud neile, kes mingil põhjusel ei soovi end massööri juures lahti riietada. Seda massaaži võib teha läbi mugavate spordiriiete.

Klassikaline massaaž on kõige traditsioonilisem ja levinum massaažiliik.  Seda tehakse nii õliga kui ka kuivalt. Vastavalt kliendi soovile ja vajadustele võib teha nii kogu keha massaaži kui ka lokaalselt.  Klassikaline massaaž aktiviseerib eelkõige vere- ja lümfiringet, ergutab ainevahetust, vähendab pea- ja lihasvalusid. Massaaži tulemusel suureneb organismi vastupanuvõime haigustele. Massaaž mõjub lõõgastavalt nii vaimse kui ka füüsilise ülepinge korral.

Vastunäidustused:

 • ägedad põletikulised protsessid
 • nahahaigused
 • kasvajad
 • diabeet
 • veenilaiendid
 • neeru- ja sapikivid
 • menstruatsioon ja rasedus
 • ägedad respiratoorsed viirusinfektsioonid
Veronika Väljaots Massöör Klassikaline, laavakivi- ja bambuspulkadega massaaž Veronika Väljaots Veronika Väljaots Massöör Klassikaline, laavakivi- ja bambuspulkadega massaaž

Ülle Daniel
Refleksoloogia, aroomimassaaž, laavakivimassaaž, selja-turjamassaaž

Registreerimine vastuvõtule:
Telefon + 372 50 66 124
E-post: info@loodusteraapia.ee

Vastuvõtu hind:

 • Refleksoteraapia 25 EUR (45 min)
 • Aroomimassaaž 30 EUR (1 tund) või 40 EUR (1,5 tundi)
 • Selja-turjamassaaž 30 EUR (1 tund)
 • Laavakivimassaaž 40 EUR (1,5 tundi)

Refleksoloogia on loodusravi liik, mis põhineb avastusel, et organism peegeldab informatsiooni organite seisundist kindlasse piirkonda keha pinnal. Mingi organi ala- või ületoime väljendub vastavas tsoonis kas valu või nahamuutusena. See näitaja võib olla kas pika haiguse, liigse koormuse, üleväsimuse, vigastuse, trauma, põletiku vms tagajärg. Vastava tsooni masseerimise kaudu stimuleeritakse inimese kompensatsioonimehhanisme, et organism suudaks ise oma füsioloogilise tasakaalu taastada.

Näidustus:

 • Selja-, õla-, liigeste-, närvi- ja lihasteprobleemid
 • Ainevahetuse, hormonaal- ja seedesüsteemiprobleemid, põletikud, stress, vereringehäired jne
 • Taastusravi

Aroomimassaaž põhineb taimede lenduvate osade ehk eeterlike õlide kasutamisel inimese terviklikkuse taastamiseks. Aroomteraapia püüab luua tasakaalu inimese keha, meele ja psüühika vahel. Eesmärgiks on käivitada inimese enda sisemine ravijõud. Aroomteraapias kasutatavad eeterlikud õlid imenduvad organismi läbi naha ja hingamisteede. Vastavalt keemilisele koostisele on erinevatest taimedest ja taimeosadest saadud õlidel inimkehale oma eriline mõju.

Näidustus:

 • Stress, depressioon, läbipõlemine; vereringe-, lihas-, liigese- ja närviprobleemid
 • Hormonaalsüsteemi häired (üleminekuaastate vaevused, premenstruatsiooni probleemid jne.), unehäired
 • Taastusravi

Laavakivimassaaž. Laavakivid, mida kasutataks kivimassaažis, kannavad endas tule ja maa jõudu, vesi on neid lihvinud, päike on jätnud neisse oma energiat. Kivid soojendatakse enne kasutamist, nii ärkab nendes asuv ürgne jõud. Protseduuris on ühendatut energiakeskuste ehk tšakrate, kivi – ja käsimassaaž ning tšakrate mõjutamine poolvääriskividega.

Soojusega aktiveeruvad ka energiakanalid ja vabanevad energiablokid ning tänu sellele tõuseb kogu organismi toonus ja energeetika tasakaalustub.

Toime:

 • Stimuleerib immuunsüsteemi, vereringet
 • Kiirendab ainevahetust
 • Lõõgastab
 • Leevendab valusid seljas ja kaelas
 • Kaob stress, väsimus ja hingeline tasakaalutus
 • Sobib kui on unetus, lihase- ja liigesevalud

Vastunäidustused:

 • Kõrge vererõhk
 • Ägedad nahahaigused ja nahaärritused
 • Palavik
 • Rasked südame-, neeru ja kopsuhaigused
 • Pahaloomulised kasvajad
 • Viirushaigused
 • Põletikulised haigused
 • Nakkushaigused
 • Vere hüübimishäired
 • Veenilaiendid ja põletikud
 • Operatsioonijärgselt
 • Alkohoolne joove
 • Diabeet
 • Rasedus

Täpsem info: www.loodusteraapia.ee

Ülle Daniel Refleksoloogia, aroomimassaaž, laavakivimassaaž, selja-turjamassaaž Ülle Daniel Ülle Daniel Refleksoloogia, aroomimassaaž, laavakivimassaaž, selja-turjamassaaž

Ema Ksenja on psühholoogi haridusega Jeruusalemmas Õlimäel asuva Õigeusu Kloostri nunn, kes nõustab abivajajaid kirja teel eesti, vene, saksa ja inglise keeles.  Psühholoogi teadmistele lisaks kasutab ta abistamisel ka religioonis peituvaid võimalusi. Ta  pere lahkus Eestist sõjakeerises, seetõttu on ta elanud ja õppinud Saksamaal, Prantsusmaal ja Austraalias, ta on töötanud teadusasutustes. 50-aastasena pöördus ta õigeusku ja 60-aastasena võeti ta vastu kloostrisse. Ema Ksenjast on tehtud film ’Õlimäe õied’.

Ema Ksenja külastab kord aastas Eestit, et suhelda ka otse oma kirjaklientidega.

 • Postiaadress: Box 19229 Jerusalem, Israel

Kirjutada võib otse või läbi Tervisekliiniku.

Ema Ksenja Psühholoogiline nõustaja religioosse taustaga Ema Ksenja Ema Ksenja Psühholoogiline nõustaja religioosse taustaga