Vaimse tervise kuu töötoad

Oktoober on vaimse tervise kuu. Tervisekliinikus toimusid huvilistele tasuta töötoad 2015:

  • KUIDAS PAREMINI TOIME TULLA SRESSIGA JA MAANDADA PINGEID. PILLE PESTI, psühholoog, joogaõpetaja ja ajurveeda toitumisnõustaja rääkis keha ja meele seostest, teadlikkusest vaimse tervise säilitamisel, näitas ette mõned lihtsad, kuid tõhusad jooga- ja hingamisharjutused ja vastas küsimustele.
  • PERSONAALNE JOOGAÕPETUS. MERLE VAU, joogaterapeut/õpetaja rääkis joogast kui parimast viisist haigusi vältida ja haigustega toime tulla ning personaalse jooga eelistest võrreldes grupitunniga. Töötoas keskenduti ka sellele, kuidas jooga toimib, milline on joogateraapia protsess ning jooga võimalustest ärevuse, unetuse ja sisemise rahutuse korral.
  • TOITUMINE STRESSI PUHUL. SIGNE MUUK, toitumisnõustaja, andis soovitusi stressi leevendamiseks, rääkis, missugused toiduained annavad energiat, aitavad lõõgastuda, tõstavad tuju ning parandavad und. Tehti pingeid maandavad harjutused ja degusteeriti tevrislikke snäkke. Oli võimalus tellida tasuta individuaalse menüü analüüs.
  • MUUSIKA, LOOVUS JA TERVIS. HELEN KIVIMÄGI, muusikaterapeut, näitas ja andis seletusi erinevate muusikaterapeutiliste tegevuste kohta. Nii muusika kuulamine kui pillimäng annavad impulsi oma sisemaailmaga kontakti saamiseks ja oma loova energia kogemiseks, mis avab uued vaimsed jõuvarud paremaks toimimiseks. Teraapia ei nõua muusikalist ettevalmistust.
  • TRANSFORMATSIOONI MÄNG. EPP VESKI, arst ja psühhoterapeut, viis läbi põneva lauamängu, mis andis osalejale mõista, et juhusliku täringu veeratamise taga on meie käitumine, hoiakud, uskumused, hirmud ja tõstatas küsimuse, kui palju on reeglite kõrval vabadust ja kuidas keegi seda kasutab. Õhku jäi küsimus: millal saab juhustest saatus?