Laula ja kasva! Muusikaring emadele ja nende beebidele ning väikelastele

Tervisekliinikus Nõmmel (Õie 37, Tallinn) toimub muusikaring emadele ja nende beebidele ning väikelastele 8 järjestikusel teisipäeval oktoobrist novembrini (11.10., 18.10., 25.10., 01.11., 08.11., 15.11., 22.11. ja 29.11.).

  • 10.00-10.45 emad ja beebid vanuses 3-6 kuud
  • 11.00-12.45 emad ja beebid vanuses 6-11 kuud

Muusikaringi viib läbi muusik ja muusikaterapeut Marion Untera.

Osalemiseks palume eelnevalt registreeruda
E-post: marionuntera@hotmail.com
Telefon: 56 49 39 98

Tasu ühe korra eest on 10 EUR, 5 korra tasu on 45 EUR. Tasumine arve alusel.


Tavapäraseks on muutunud see, et lapsed kogevad muusikat pigem passiivselt erinevate elektrooniliste vahendite kaudu. Ometigi on laulmine ja musitseerimisoskus ääretult olulised, kuna lihtsalt muusika kuulamine ei toeta lapse arengut sellisel moel, nagu aktiivne muusika tegemine seda teeb. Ema hääl ja muusika on ülivõimsad vahendid, mis pakuvad vanemale imelist võimalust oma lapsega lähedane olla ning temaga suhelda ajal, mil lapsel sõnu veel ei ole. Just laulmine võimaldab emal ja lapsel teineteist afektiivsel tasandil paremini mõista ja teineteisele häälestuda. Beebide ja väikelaste jaoks tähendab muusika helide, puudutuste, tunnete ja maitsete avastamist! Iga uus avastus ja kogemus tähendab aga suurt hüpet edasi tema arengus.

Muusikaringis saab ema:

  • avastada uusi võimalusi ja viise, kuidas teha muusikat koos lapsega,
  • jagada oma lapsega emotsionaalselt lähedasi hetki,
  • sotsialiseeruda teiste emadega.

Muusikalis-mängulised tegevused hõlmavad ema ja beebi vahelist näost-näkku laulmist, käsi-käel rütmipillidega mängimist, laulu saatel ühiselt liikumist, silitusi ja kaisutusi. Lihtsalt struktureeritud laulud ja muusikalised tegevused suurendavad lapse teadlikkust endast, kasvatavad temas usaldust ümbritseva maailma suhtes ning tugevdavad vanema-lapse vahelist kiindumussuhet. Tunnis läbi viidavad tegevused on suunatud erinevatele väikelapse arengus olulistele valdkondadele ning toetavad nii lapse muusikalist, füüsilist, emotsionaalset, kommunikatiivset kui ka sotsiaalset kasvu. Vanema laulu- või pillimänguoskus ei oma mingit tähtsust – oma lapse kõrvus oled sa parim laulja!

Marion Untera endast:
“Olen õppinud muusikat ning tegutsenud lauljana. Tänaseks olen lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 3 aastase muusikateraapia kutseõppe ning läbinud mitmeid muusika- ja loovteraapiaalaseid koolitusi. Lõpetamisel on ka Tartu Ülikooli psühholoogia õpingud. Käesoleval sügisel alustasin Tallinna Ülikoolis muusikateraapia magistriõpinguid. Viimase 2,5 aasta vältel olen läbi viinud emadele ja nende väikelastele suunatud muusikaringe. Minu kaasteeliseks on olnud minu teine, hetkel 3-aastane, poeg, kellega oleme läbinud imelise kooskasvamise läbi muusika ja laulu – ma tean, see toimib! Muusika puhul on erakordne see, et see toimib kui teine keel, vahend läbi mille suhelda ka siis, kui pole sõnu.”